108136395 108136395
  • 15-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 6-pack of magnets costs $6.06. What is the unit price?

Respuesta :

Otras preguntas

Adam tried to compute the average of his 7 test scores. He mistakenly divided the correct sum of all of his test scores by 6, which yielded 84. What is Adam’s c
in what way is a gene pool representative of a population
at what point do scientists classify an area's weather as its climate? 1 year ,5 years ,15 years or 30 years
A car salesperson earns 1.5% commission on every car sold. The salesperson sell a car for $22,500. What is the commission?
how many rectangular prism can you make out of 20 snap of cubes
What is the 50th term of the arithmetic sequence 4, 10, 16, 22, … ? Can someone explain this one?
Mario drew a model to represent one third of the space in his bookcase. how could mario draw a model to represent all the space in his bookcase.
what derived unit is usually used to express the density of liquids?
Three individuals form a partnership and agree too divide the profits equally. X invest -9,000 , Y invest 7,000, Z invest 4,000. How much less does X receive if
translate into an equation. Five times the sum of twice a number, x, and six is thirty. Find the number.x = Translate into an equation. The difference b