daysha1646
daysha1646 daysha1646
  • 01-11-2018
  • Mathematics
contestada

Raphael went to the store and bought212 pounds of chicken for $9.00. What was the cost per pound of the chicken? Round your answer to the nearest cent, if necessary.

Respuesta :

jessica264
jessica264 jessica264
  • 01-11-2018

23.50

divide 212 / 9

Answer Link

Otras preguntas

The _______ act was designed to regulate the internal functioning of labor unions and protect the rights of individual workers in a union.
what is the measure of an exterior angle of a regular octagon
In adolescence, growth proceeds in a cephalo-caudal pattern a. True b. False
Problem page a long distance runner starts at the beginning of a trail and runs at a rate of 6 miles per hour. one hour later, a cyclist starts at the beginning
Find the percent change from 40 to 45
Keegan and Iris are learning about examining the animal's hair coat. Keegan says the hair coat should be examined for brittleness and alopecia. Iris say the hai
pick one type of cancer. Describe the system(s) it affects, and what medications are used to treat it.
What president would not run for reelection in 1968
Jason drove 275 miles in 5 1/2 hours. What was his average speed in miles per hour ?
What is the difference between Pilgrims and Puritans?