am404787 am404787
  • 11-03-2019
  • Mathematics
contestada

Describe two different ways that a customer could buy 4 1/4 pounds of grapes.

Respuesta :

unknown906
unknown906 unknown906
  • 11-03-2019

Take a bag put in the desired amount and weigh it or look at the weight of grapes in packaged bags and buy it with cash, credit, debit or EBT

Answer Link

Otras preguntas

Evaluate and simplify the expression when a = 2 and b = 4. 4a - 2(a + b) + 1 = [?]
Is an object accelerating when it is speeding up?
plzzzzzzzzzzz help me!!!
LCM for the pair of numbers 52,15
which of these three metals sodium lithium most and potassium reacts the most vigorously
if u could help that would be nice! :)))) (already did 1
How many electrons would be found in the Ion who’s symbol is I-
Gracie wrote the following paragraph as part of an opinion piece for her English class. Most teens probably enjoy camping with their family, but, for me, campin
Using the information in the table, calculate the number of formula units in a 27.4 g sample of calcium chloride (CaCl2).
Money in your emergency fund could be wisely used: