idagomez47 idagomez47
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Sheila has $47 to buy graphing pads for her math class. Each pad costs $8,
How many pads can she buy? Do not include units in your answer.

Respuesta :

v32daf v32daf
  • 03-12-2019

Answer:

5 tablets can be bought

Step-by-step explanation:

47/8= 5

Answer Link

Otras preguntas

Pls Someone Help me Question:make the greatest and smallest 4 digit number by using any one digit twice= 8,2,7​
3 3/4÷3/4pls I need this for my tuition in 5 min​
A standing water source is used for water storage, flood control, or electricity, it is called a ____?
Can someone tell me how to write answer when someone already write in brainly?​
What are the solutions of the equation? X^2-16/25=0 x= 4/25 and x =-4/25 x = 8/25and x =-8/25 x = 16/25and x = -16/25 X =4/5 and x=-4/5
Why is QBASIC Program easy to debug??✌✌✌✌​
can you find me an opti please​
Determine whether each function is one-to-one, onto, both, or neither.
Answer of this all questions plz​
how can the government promote industrial development in south africa?​