iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

Sophie and Simon are peeling a pile of potatoes for lunch in the cafeteria. Sophie can peel all the potatoes by herself in 45 minutes, while it would take Simon
Which of the following lists both a drawback and benefit of globalization A. Encourages foreign investment, may lead to exploitation B. E-commerce, subsidies
To go to dance class at 6:45p.m. bus,Kelly needs 35 minutes to walk home from a friend's house,30 minutes for dinner,and 20 minutes to drive to the class. To ma
Who is the author of as a man thinketh?
In what way can family most influence the development of chronic disease? A. Family meals B. Workplace air quality C. UV exposure D. Allergen exposu
What philosophical idea spurred colonist to fight?
I bring my car to your shop often. This time, however, I am not happy with the service I got. Which is the best revision of the underlined portion of the senten
Tiffany is hanging from the rings of the swing set. If she weighs 150N what is the tension in chains? ____________________ combined. HELP !!!!
When a force acts on an object from an angle other than either 0° or 180° to the direction of motion:
Enhancement" refers to any alteration that improves the normal bodily organization, function, health, and appearance. For example, taking steroids, undergoing p