100101
100101 100101
  • 16-01-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME:

Peanuts cost $12.00 for 4 lbs. How much for 1 pound?

Respuesta :

kate686
kate686 kate686
  • 16-01-2020

Answer:

$3.00 for 1 lbs

Step-by-step explanation:

4 lbs = $12.00

12÷4=3

Answer Link
vivianle0901 vivianle0901
  • 16-01-2020
The answer is 3. 3 times 4 is 12
Answer Link

Otras preguntas

Which statement is true -11>-10 2<-5 -4>-10 -6<-1
Please help me Thank you
Graph y = x2 – 2x – 3. (Identify the y-intercept.)
What are the intercepts of the function?
Can you please help!! 15 points!!!!
What is the range of the function y = 4 e Superscript x all real numbers greater than 0 all real numbers less than 0 all real numbers less than 4 all real numbe
is -9.7 rational or irrational give reasoning
Find the perimeter of a rectangle with a width of (2x+3) and a length of 2x. none of these 4x squared + 6x 4x+3 8x+6
please answer 50 points
In a short paragraph, provide some background information on the Cold War. What was the Cold War? Who was involved? When did it happen? Where did it take place?