first8443 first8443
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 1 pencil for $0.50. How much would a dozen cost you

Respuesta :

alimashhour4
alimashhour4 alimashhour4
  • 02-04-2020

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

1 pencil is 50 cents. 12 pencils cost $6

Answer Link

Otras preguntas

please help with math!!!!
What museums have Pablo Picasso's most famous paintings?.
1) Write as an algebraic inequality: Twenty subtracted from the product of seven and a number exceeds one hundred.
after arriving at the fair why was wiblur so worried in charloettes web?
Does the segregation of children in public schools solely on the basis of race deprive the minority children of the equal protection of the laws guaranteed by t
The recipe uses 5/8 oz of simple syrup for 1/4 pint of tea. Find the unit rate in oz per pint
Which expression has a value of 1/36?
Please help I will mark brainlist pls
Why is MRSA difficult to treat? It is resistant to many antibiotics. 0 Patients often dislike their treatment options. MRSA can still be spread when using steri
PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIEST Two angles are supplementary. The measure of one angle is 16 more than two times the measure of the other angle. How many degre