swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

Which form of the modifier correctly completes the sentence? Is the watermelon the __________ of any fruit? a. wide b. widest c. wider
Is 1/2 greater than less than or equal to 5/8
In a business letter written in full-block style, the dateline should be a. at the very top of the page. b. omitted. c. between the inside address and the su
In the sentence I brought Jane herself to the party, herself is used as a reflexive pronoun. a. True b. False
what is the soultion of - 21 = n - 8 what is n
Need help please! I need the right answer! Choose the answer. Which word best describes the degree of overlap between the two data sets? A. high B. modera
Which position is responsible for the direct management of all incident-related tactical activities? a. Finance/Administration Section Chief b. Logistics Sect
Foreign object obstruction to the airway in the adult usually occurs
Can I get a list of the top 5 deep water fish
A lack of some basic biological requirement such as water, which produces a drive to obtain that requirement, is known as the?