HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

What is equivalent to the quotient of 10 plus x and y minus 3
as alchol use increase, your vision will have decrese true or false
When elemental iron corrodes it combines with oxygen in the air to ultimately form red brown iron(iii) oxide which we call rust. (a) if a shiny iron nail with a
Managerial accounting information is generally prepared for
What caused conflict between early european settlers and native americans? question 8 options: europeans wanted the native americans to become christians to sav
Simplify 6a + 10a + 3a
Oceans, which are the largest carbon sinks on earth, absorb carbon in which form
Are the stars in the sky a point, line, line segment, ray, or plane
Which of the following statements best describes the founding of the colony of Pennsylvania? A-William Penn founded Pennsylvania to provide a refuge for Quakers
What is 0.15 rounded to the nearest tenths