Seudónimo Seudónimo
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

HELP class=

Respuesta :

taylamontenegro
taylamontenegro taylamontenegro
  • 01-05-2020

Answer:

a

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the unit rate for this problem: $4.50 for 10 ounces of trail mix
Tameka built 1/2 of a shed on Monday and 2/5 of the shed on Tuesday Tameka finished building the shed on Wednesday what fraction of the shed did she build on we
What is the suffix in the word “disqualification”?
During the early part of the world industrial revolution, factory managers were A) often strict but generally fair to workers B) always hard working and uncomp
How many triangles can be formed if in triangle ABC, b=120, c=92 and C=42°?
Which of the following is a true statement about roger Williams?
From 1940 to 1980, the consumer price index (CPI) increased from 28.6 to 89.4. If a gallon of milk cost $0.75 in 1940 and the price of milk increased at the sam
A nest of ants initially contains 500 individuals. The population is increasing by 12% each week. How many ants will there be after: a) 10 weeks b) 20 weeks
$35.99 with a 5% tax sale
Ron has 20 apples. He used 2/5 of the apples to make pies. How many apples did Ron use for pies