Riyahhussain123 Riyahhussain123
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

I REALLY need an answer quick and give the working out too

I REALLY need an answer quick and give the working out too class=

Respuesta :

ujalakhan18
ujalakhan18 ujalakhan18
  • 13-05-2020

Answer:

By considering price per gram, both jars are at Best value for money

Step-by-step explanation:

In the attached file

Ver imagen ujalakhan18
Answer Link

Otras preguntas

what is perpendicular to y= 3x -9 and passes through the point (3,1)
Yolanda owns 4 rabbits. She expects the number of rabbits to double every year.a) after how many years will she have 64 rabbits?b) write and equation to model t
Yolanda owns 4 rabbits. She expects the number of rabbits to double every year.a) after how many years will she have 64 rabbits?b) write and equation to model t
Yolanda owns 4 rabbits. She expects the number of rabbits to double every year.a) after how many years will she have 64 rabbits?b) write and equation to model t
how are the themes and topics different
20% of my money is £2.55 What is 2/5 of it?
What are enzymes also known as? What do enzymes do to biological reactions? What do we call the special shape on an enzyme molecule? What are enzymes made of? W
why is red onions purple
Factor completely, the expression: 2x^3-2x^2-12x
List two factors that might cause an organism to restrict its use of a resource.