malieadouglas60 malieadouglas60
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

Block cheese (Hint: 16 ounces = 1 pound) $3.99 per pound = $______ per ounce Question options: a) 2.00 b) 0.25 c) 0.50

Respuesta :

oogaboogey
oogaboogey oogaboogey
  • 06-12-2020

Answer:

B) 0.25 per ounce

Step-by-step explanation:

i hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

a train moves at constant velocity of 50km/h. how far will it move in 0.5h?
Which potentially dangerous addictions could be eliminated to improve one’s health? Check all that apply. herbals prescriptions supplements street drugs over-
Most modern legislators view their position in Congress as what?
Was general thomas gage a patriot or loyalist or neutral
The coordinate notation for a translation 5 units right and 6 units down is?
4. What is the “beauty myth?” How does the beauty myth harm women? 5. What is “double jeopardy” as it relates to gender?
(true or false) All trapezoids are quadrilaterals
Which of these is not true about robert walton? he is an arctic explorer. he went to school with victor in ingolstadt. he writes letters to his sister. he is wa
solve each system by substitution.
How do you think art changed since the invention of perspective?