brooklynodie84 brooklynodie84
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 2-gallon jug of juice for $11.04 22-pint jug of juice for $26.18

Respuesta :

7947789
7947789 7947789
  • 01-07-2020

Answer:

2 gallon jug of juice for $11.04

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Can you guys help me with science
What makes heart muscles contract, thereby regulating heart rate?
what are the two ordered pairs for 5x=3
Which statement best summarizes what Churchill is saying in this section? "In front of the iron curtain which lies across Europe are other causes for anxiety. …
what is the meaning of N.W.O​
A 12-V battery is connected to a device and 24 mA (24 x 10' Amps) of current flows through it. If the device obeys Ohm's law, how much current will flow when a
An oscillating bock-spring system has a mechanical energy of 1.0 J, an amplitude of 0.10 m, and a maximum speed of 1.2 m/s. Find (a) the force constant of the s
Which sentences describe central ideas of the video? Select all that apply. The family is eating chicken, potato salad, and mixed greens. The four Cs of food sa
1. How do origin and trickster tales reflect the culture of the people living in North America before the Europeans arrived? The themes explain spiritual belief
Which of the following is NOT true? (Present values are calculated from the end of the life of the option to the beginning.) A. An American put option is always