rulanyassin0406
rulanyassin0406 rulanyassin0406
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLS ANSWER FAST!! CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST!!!!

PLS ANSWER FAST CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST class=

Respuesta :

giselleorozco6
giselleorozco6 giselleorozco6
  • 01-09-2020
The price per pound of cinnamon is $5.25/0.75 lb is TRUE

The 0.75 lbs of cinnamon costs $5.25 is TRUE

Cinnamon costs $7 per one pound cannot be determined

5.25 lbs of cinnamon costs .75 is NOT TRUE

The weight per bag of cinnamon is 5.25 is NOT TRUE or CANNOT BE DETERMINED

hope this helped :)
Answer Link

Otras preguntas

Read the passage. Staying organized at school can be easy if you follow a few basic steps. First, use a planner to keep track of what occurs in each class and a
Which statement best expresses the primary theme of this story? A Making a change is usually necessary. B True friends make a big difference in life. C Moving t
Radiometric dating of a rock reveals an age of 1.52 billion years. Given that the half-life of the parent isotope used is 14.0 billion years, what percentage of
Meiosis makes sperm and egg cells. In humans sperm and egg cells each have.
5+7/9+4/12 Someone tell me the ans pls
To what extent does climate change affect your mental health? Answer in 2-3 paragraphs
hexadecimal numbers to decimal (base-10) numbers. 51) 4D 53.) BC2​
Given the lengths of two sides of a triangle, write an inequality to indicate between which two numbers the length of the third side must fall. 22 and 15.
¿Qué hora ________? está son es están
Identify the correct sentence.