elianajewels517 elianajewels517
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

102) Find the price of one marker if four
markers cost $11.36.
help asap please!!!

Respuesta :

sonyacihak7860 sonyacihak7860
  • 01-09-2020

Answer $2.84

Step-by-step explanation:

11.36 divided by 4

Answer Link
nbafanboy101
nbafanboy101 nbafanboy101
  • 01-09-2020

Answer:

$2.84 a marker divide $11.36 by the number of markers to get the answer $2.84

Answer Link

Otras preguntas

A theory was not originally a hypothesis. true or false?
A diamond with a mass of 45 g hangs motionless from a chain. what is the upward force of the chain on the diamond?
how do you asses if your community is healthy.what are the characteristics of a healthy community?
Who described atoms as small spheres that could not be divided into anything smaller? bohr dalton rutherford thomson
In a dihybrid cross between RrTt and RRtt, what are the genotype and phenotype ratios of the offspring, assuming R and T are dominant? I did the punnett square
a bag of books took 3 minutes to move you did 12900 j if work how much power was required to move the bad
equation of a line that passes through (-6, 2) and has a slope of −12−12
what is the radius of a circle whose equation is (x 5)2 (y – 3)2 = 42?
What are two manual labor jobs that were performed in the past that could contribute to the respiratory issues of today?
in order to qualify for a role in a play, an actor must be taller than 64 inches but shorter than 68 inches. the inequality 64 < x < 68, where x represent