Seudónimo Seudónimo
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

please help with this, thank you!

please help with this thank you class=

Respuesta :

andrewthorndara214 andrewthorndara214
  • 01-10-2020
A and in total for a is 7.00 dollars
Answer Link
BigDave237
BigDave237 BigDave237
  • 01-10-2020

Answer:

a) that would cost 7.00 pounds

b) two packages of the 2kg and one package of 1kg, and that would cost 6.70 pounds

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A garden shop sells 15​" by 15​" square stepping stones for the same price as 20​" round stones. If all stepping stones are the same​ thickness, which option gi
5 2/3 divided by 4 this is kahnacdemy
Birds belong to different species but share similar characteristics. What inference can be correctly drawn about this statement? A.All birds share the same habi
What is the driving time for a 1700 miles trip if you Drive an average speed of 53 mph
if log 55 = 1.74 , what is the value of log1000 55 ?
When was Jesus Christ born?​
This image shows the tops of several multicolored straws. In what ways does this image show unity and variety? Select three options. 1. unity in shape 2. unity
When was Jesus Christ born?​
The sum of 12.6, 31, and 5.4 is greater then 20
How did Tecumseh promote cooperation among American Indians?