shyanneprice shyanneprice
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

libby spent 2.50 on 10 picies of gum at this rate how much will 22 piecies of gum cost

Respuesta :

chomperschomp14
chomperschomp14 chomperschomp14
  • 01-10-2020

Answer:

$5.50

Step-by-step explanation:

2.50divided by 10= .25

.25 times 22= 5.50

Answer Link

Otras preguntas

Which of these would be the best source of data about your current diet
How would you solve for x X/8=2
Define health and wellness
The _____ is a set of 10 principles concerning human rights, labor, the environment, and anti-corruption. This document seeks to create openness and alignment a
Risoner Company plans to purchase a machine with the following conditions: Purchase price = $300,000. The down payment = 10% of purchase price with remainder f
The early method of creating prints was a wet process that resulted in white lines on a blue background, thus the name blueprint. True or false?
Which graph represents the solution of this inequality? 4x + 11 < -2
Maslow's hierarchy of needs assumes A) individuals are generally misinformed and need guidance from therapists B) individuals are generally good and committed
In a manufacturing process, five workers could produce 60 units per hour. Labor costs are $15/hour, and material cost is $20/unit. Overhead is charged at 1.5 ti
Can someone please proofread my essay An event in my life that has affected me and changed the way I view the world happened this summer. I went to my local mo