micah3544 micah3544
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 5 cans of peas at the Town Market for $3.90. You can buy 10

Respuesta :

JayV2005
JayV2005 JayV2005
  • 02-10-2020

You can buy 10 for $7.80

$3.90 × 2 = $7.80

Answer Link

Otras preguntas

Which statement best completes the diagram? Early South American Civilizations Left behind artifacts ? Traded with other groups A. Did not build permanent build
The data below shows the selling price (in hundred thousands) and the list price (in hundred thousands) of homes sold. Construct a scatterplot, find the value o
i dont know plz help
Write a minimum 150-word response in which you explain the use poet's use of extended metaphor in "The Journey." Be sure to cite examples from the text in your
Look at the photo please help me
Find x pleaseeeeeeeeee
6. Timmy has a rectangular backyard with a width of (x + 3) and a length of (2x + 5). He wants to lay new sod. What is the area of his yard?
Jonathan just got $12 for his weekly allowance. He puts half of his allowance in his savings account. What could he do with the rest of the money? Select all th
PLEASE HELP. Will give 70 points!!! Demonstrate In A Brief Paragraph How The Search To Explain Planetary Orbits Exemplifies The Scientific Method and the use of
Marissa has $800 in her checking account on July 1. She is paid w dollars per week from her part-time job each week. She will need to spend the following amount