OceanicModifications
OceanicModifications OceanicModifications
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

For every 1 jug of milk I buy, I Buy 3 boxes of Cereal. What is the unit rate?

Respuesta :

alina2189 alina2189
  • 06-10-2020
1 jug of juice for every 3 cereal boxes
Making a chart can help too!!
Answer Link

Otras preguntas

Which expression is equivalent to 3x−12y+223y−56x? A. 216x−216y B. 56x+216y C. 216x+216y D. 216x−56y
a. True b. False: a function can have zero to many parameters and either zero or one return value(s).
Choose the sentence that has the correct form of verb ser. (4 points) Question 6 options: 1) Mis abuelos somos morenos. 2) Mis hijos son perezosos. 3)
Roy ia training for a race. He swims 1/4 lap in 3/5 minute. At that rate,how many minutes does it take roy to swin each lap?
What did radical colonists and radical writings such as Common Sense urge the colonists to do? A) pay taxes to help Britain eliminate debt from the French and
Spanish help? (this should be simple xP) What subject pronoun would you use to talk about these people? -el senor Trevino would you say Usted if you were talkin
do defendants enjoy too many rights
In The Figure Below, What is the reflection of point D across line x=0? A. (-1, 1) B. (1, 1) C. (-1, 1) D. (1, -1)
How did the economic philosophy of mercantilism slow economic growth before the Industrial Revolution?
how has the United States struck a balance between preserving individual rights and forming a strong and long lasting union?