bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do we use sources in an essay?
What is the uncertainty for each of the following numbers? a) 65.74 b) 60.009 c) 66_ _d) 65.750
One complete earth rotation is called a
Find the numeral preceding and succeeding each of the following numerals. a. 100eight b. 10000five c. 101two
What two kinds of laws govern Romans?
The interval shown here represents a _____. weak acid strong acid weak base strong base
There are three local factories that produce radios. Each radio produced at factory A is defective withprobability .02, each one produced at factory B is defect
Which two social classes lived mostly in the cities, as opposed to the suburbs
What were Soviet and U.S. aims and goals in Europe.
Read the following passage and answer the question. “It's wrong, my friend, to send any stranger packing – even one who arrives in worse shape than you. Every