Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

IF THE COST OF 1 KG APPLES IS ₹60.50. FIND THE COST OF 5.5 KG APPLES.​

Respuesta :

erandaniela6 erandaniela6
  • 12-10-2020

Answer:

332.75

Step-by-step explanation:

Multiply 60.50 by 5.5

Answer Link

Otras preguntas

A hypertonic solution outside of a cell has how much solute compared to the solution inside of a cell?
Together, tom and max have 72 football cards. Tom has 2 more than 4 times as many cards as Max has. How many football cards does tom have?
order from least to greatest 2.614; 2.146; 2.46; 2.164
What can be what is the answer to 49 divided by ? = ? But the answer cannot be 7
the chemical reaction in which an element,such as iron, combines with oxygen to form an oxide is called
what was one difference between the british and americans forces at the beginning of the american revolution
this is in my homework paper 5300 divided by 10 to the second
How do say 6:45 a.m. in how Spanish
Im having a little trouble in math, math in particular. Its a small question, and I feel like I kinda know it, but heres an example question:(-2)4 (the four is
How could you leave home on Monday to go sailing on the ocean,sail for 1 hour on Sunday,and return home on monday