Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

IF THE COST OF 1 KG APPLES IS ₹60.50. FIND THE COST OF 5.5 KG APPLES.​

Respuesta :

anitaupadhyaybmc
anitaupadhyaybmc anitaupadhyaybmc
  • 12-10-2020

Answer:

332.75

60.50 × 5.5= 332.75 rupees

Step-by-step explanation:

Hope this helps you

Do mark me as brainliest

Answer Link

Otras preguntas

What is the number in standard form? 7.053×10⩘6 square units
Un automóvil recorre 480 km en 8 horas. El tiempo aproximado para recorrer 720 km a la misma velocidad, corresponde a a. 10 b. 8 c. 5 d. 12
Meaning Of performance art in tagalog#paanswer sa tagalog salamat​
12 x − 15 = 6 − 3 x
how was the quran compiled
How is “The Open Boat” structured? How does this structure affect the pacing of the text?
Of the 121,301,000 men in the U.S., 3.38% didn’t complete 9th grade. How many men is this?
Evaluate x(-1)(-7) When x4
Simplify the fraction 5 divided by 1/2
3. The equation of motion of a SHM oscillator is x=0.5msin(2πf)t, where x is in meter and t is in seconds. If the position of the oscillator is at x=0.25m and t