adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Pizza Palace charges $13.25 for a plain cheese pizza and $.75 for each additional topping. If a cheese pizza with toppings costs $18.50, how many toppings are o
Make a list of the rights that fall under the right to information.​
strong language often means: a. weak feelings b. strong feelings c. superior knowledge d. risk-taking
The definition on those 5 words in your on words
Which form of narrative has chapters? Short story, play, novel, or poem.
14+y = 3y+2, Find y with a step-by-step explanation.
Find k so the distance from (-1,1) to (2,k) is 5 WILL GIVE BRAINLISET
NEED HELP FAST PLEASE
Whats the verb? Is that a tarantula?
1.the object that does not give out light on its own is the a ) star b ) lighted matchstic c ) light bulb d ) shining miror2.which of the following is not a