rachnajjar rachnajjar
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

On minday, 46 biys and 38 girls bought lunch at school. How many students bought lunch? Explain one way to slove the problem

Respuesta :

ruthattipoe12430 ruthattipoe12430
  • 02-11-2020

Answer:

84

Step-by-step explanation:

46+38

Answer Link

Otras preguntas

Select "Growth" or "Decay" to classify each function.​
The Kyoto Protocol is an agreement _____. Select the best answer from the choices provided. A. to abolish customs duties between the U.S. and its NAFTA partner
HELP (please don't randomly guess) When pairs or small groups of students brainstorm topics, edit each other’s rough drafts, and provide feedback to improve eac
I NEED HELP BIG TIME, IF I DONT GET THIS ONE QUESTION RIGHT I FAIL
Which of the following is protected by the First Amendment?
What is the vertex of this quadratic function? f(x) = x2 – 4x – 5
Jenna bought 5 pounds of apples for $6.85. What is the unit price per pound apples
Priya has completed 9 exam questions. This is 60% of the questions on the exam. How many questions are on the exam?
Is a equilateral triangle always acute triangle
Punta arenas is the southernmost point of which country