pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

(05.01 HC) I'll give you fifty points Prove that a line that divides two sides of a triangle proportionally is parallel to the third side. Be sure to create and
Simalirities between procedural text and nonprocedural text
Can I have sex?????????????????????
31 is equal to 121 divided by y
I ¦ Q.3 Fill in the blanks with suitable indefinite pronouns. a) Virat is throwing a party is invited.​
Intr o clasa sunt 36 de elevi arata ca cel putin 6 dintre acestia sunt nascuti in aceasi zi a saptamanii
How did the 13 colonies contribute to the foundation of the United States?
what is the meaning of belie ?​
Find 24.7% of 169. Round to the nearest tenth.
This surgical puncture of the membrane surrounding the heart (to remove fluid) is known as what? a) Pericardiocentesis b) Pericardiotomy c) Pericardial biopsy d