wufungnan wufungnan
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jelly beans cost $15.98 for a 2 kg bag. At this rate, how much would 7 kg cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

lets see every 2kg bag its 15.98 so every 4kg its 31.96 and for every 6kg its 47.94 so if every 1kg its 7.99 so add 47.94 + 7.99 you get 55.93

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the surface area of the figure. Round to the nearest tenth if possible.​
(This is a multiple choice question)Suppose you are rehearsing for a dance competition and you fall and hurt your shoulder. At the hospital, they take X-rays, c
In factorization, when you are factoring out a number, how do you know like which sign to out with it. Like if I’m factoring out 2 from a bracket. Which sign do
The length of one leg of an isosceles right triangle is 3 ft. what is the perimeter of the triangle? 3 3 startroot 2 endroot ft 3 3 startroot 3 endroot ft 6 3 s
does advanced auto parts install engine air filter
Write 5 Spanish sentences (commands) telling your little brother what to do. Be sure to use 5 different verbs. For example, you might tell him to clean his room
How will you share the responsibility without taking full responsibility or blaming sas? this is a delicate balance
Put the expressions in order from least to greatest.
If f(x) = x + 1, and g[f(x)] = x, what is g(x)?
How the circulatory and respiratory systems work together to deliver oxygen to the body’s tissues