dancergirl20156
dancergirl20156 dancergirl20156
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

A bagel and a slice of pie cost $4. The slice of pie cost $1.60 more than the bagel. How much did the bagel cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

$2.04

Step-by-step explanation:

$4-$1.60

Answer Link
santibp82
santibp82 santibp82
  • 18-12-2020

Answer:Bro u just saved my life with that answer

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Select the equations in which w=100 makes the equation true. Select all that apply. A.) 0.54÷w=0.0054 B.) 4,086÷w=4.086 C.) 362.7÷w=3.627 D.) 5.3÷w=0.0053 E
Yes or No? If you are a bibliophile you probably like to read.
A story or account of a personal experience that illustrates the central idea is a
a carnival sold tickets for $1.50 for adults and $1.00 for students. there were 54 tickets sold for a total of $70.50. write a system of equations to represent
Solve 2^x=32 and rewrite this equation in a logarithmic form
President Carter worked to ease tensions with China by A. establishing full diplomatic relations. B. limiting international trade. C. agreeing to help stop Comm
Read the sentence. In what ways does the underlined clause add variety and meaning to the sentence?Check all that apply. The photographs that I stored in the a
A rectangle has an area of 54 square feet. If the length is 3 feet more than the width, find the dimensions of the rectangle.
explain how you can use the Associative Property to evaluate (7x50)x4.
The most direct route from South America to Asia is across the _____ ocean.