leanetted leanetted
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

mohamed, amir and vedant go out to lunch. They each buy a cheeseburger and a soda. The soda cost $1.75 each. If the total cost for their meals is $19.50, how much did each cheeseburger cost? Choose the equation that best represents this situation.

Respuesta :

shauntq13 shauntq13
  • 05-11-2020

Answer:

50 dolloar

i think

im

not

for

shure

Step-by-step explanation:

bye

Answer Link

Otras preguntas

Digestive _______ are proteins that help break down molecules of proteins, carbohydrates, and fats.
If ƒ(x) = x + 2 and g(x) = 3x2 + 7x, find ....
Please answer the attached question by selecting of the the given answers.
Question 9.......................
Please help me 75Kg of grapes are equally distributed to 6 children. How many grapes does each child get?
Hi, j have some questions I don’t understand can you please help me with
SOLVE THE EQUATION BY COMPLETING THE SQUARE!!!!! HELPPPPPPPPPP!!!!!!!!!!!
What was the primary motivation behind the Non Aligned Movement during the Cold War? O A. Countries without nuclear weapons hoped to protect themselves from nuc
Divide the polynominals using long division and chose the correct answer.
Which groups fought for control of Indonesia after World War II?