maliyahbirks5 maliyahbirks5
  • 15-11-2020
  • Mathematics
contestada

4 tons of sawdust cost $7,520.00. What is the price per pound?

Respuesta :

Jish23
Jish23 Jish23
  • 15-11-2020

Answer:

1,880 per pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What does it mean to conserve natural resources
∠3 and ∠4 are _______.​
Convert 0.2525 tofraction​
A transformer has 1400 turns on the primary and 110 on the secondary.?If the primary is connected to a 120V outlet and draws 3.0x10^-2 Amps, what are the voltag
Chloe is planning her wedding and trying to decide on where to purchase her floral arrangements. At Petals Plus, the arrangements cost $33.04 each, and the stor
I NEED HELP AHHH-HHHHHHHHH HELP ME ASAP
Try to solve this1.)3u+z=15 u+2z=102.)2a+2x=18 a+3x=17​
List 3 changes that took place in the renaissance
Look at the Venn diagram in the example. Describe what it shows about the relationship
What stage of mitosis is shown?