shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

What is latitude 20 degrees north and longitude 65 degrees west?
Four different beverages are sold at a​ fast-food restaurant: soft​ drinks, tea,​ coffee, and bottled water. a. explain why the type of beverage sold is an exam
Which tissue is most likely to transport dissolved sugar?
A two-year-old child is on the same level as a ten year old child in terms of conflict resolution. true or false
Please help with math question
The id is the personality component that?
What is the most important purpose of government?
What might be the consequence of malfunctions in any of the body systems?
Mr. and Mrs. Delgado each own an equal number of shares of a stock.Mr. Delgado sells one-third of his shares for $2700. What was the value of Mr. and Mrs.Gelgad
What function do nucleic tides serve besides storing genetic information