jazzjatain jazzjatain
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

4 avocados cost $0.76 At this rate, how much do 9 avocados cost?

Respuesta :

mirajbow84 mirajbow84
  • 01-12-2020

Answer:

9 avocados cost $1.71

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

10.3=0.6y how do you find out how to solve for y?
In understanding and analyzing "market demand," we focus on how much all buyers are
Billy finds Anne's work on the new project subpar. Which of these situations is considered constructive criticism of her work?
How segregation of alleles and independent assortment lead to greater genetic variation in gametes and ultimately in organisms?
Mis padres están tomando la habitación doble. ellos ____ están tomando. lo la las yo hago las maletas para el viaje. yo ____ hago. los la las el equipo pierd
PLEASE ANSWER How does American culture change over time? Describe things the United States has that we got from other countries.
the sum of 2 numbers is 42 and the difference is 20
Explain the importance of the change in minute ventilation with exercise.
Gross Domestic Product that is adjusted for price changes is called _____.
20.57 is 42.5% of what number