lysmarie0601 lysmarie0601
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Misti bought a package of three T-shirts for $18.75. What is the unit price per T-shirt? A $6.25 C $12.50 B $6.50 D $15.75

Respuesta :

3353536
3353536 3353536
  • 01-12-2020

Answer: 6.25

Step-by-step explanation: simple division

Answer Link

Otras preguntas

what time does shabbat start in ny
4x²+8x=1 by completing the square
i understand some of this but this ones got me stumped i tried pemdas but im still lost
symptoms of alcohol poisoning
how did the united states react to the rise of expansionist dictatorships in europe and asia
why are guys so rude.?
Name Some Countries For Me PLEASE?
The layer of soil that contains the most organic material is called the ____ horizon.
what are characteristics of the domains and kingdoms of living organisms
how to prevent razor burn