9977177
9977177 9977177
  • 01-12-2020
  • Computers and Technology
contestada

David bought 5.2 pounds of oranges for $1.20 per pound . how much did david spend ..................................................... explain to me how you did it

Respuesta :

indicahhh
indicahhh indicahhh
  • 04-12-2020

Answer:

David spent $6.24.

Explanation:

5.2 times 1.2

Answer Link

Otras preguntas

How many times greater is 2.125*10^4 than 1.25*10^3
Where do electrons come from
Which of the following disorders is by an individual who has the habit of eating to excess and then purging by vomiting?
which of the following is the quote "those were the first human words"
Unknown digit for 2.84 > 2.4 1 > 2.463
why was America hesitant at first to get involved in foreign affairs
With equal force were applied to a basketball in a baseball which would travel further according to Newton’s 2nd law of motion
Please help me! Which number equals (3)-3?
What are the main purposes of a budget? Select three options. to record past income and spending to take out a student loan from the bank to plan future income
Dari divides 4/6 yards of rope equally into 1/12 yards pieces for a craft project. How manpieces of rope does Dario have ?