Samie0131
Samie0131 Samie0131
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

I need help with this question pls

I need help with this question pls class=

Respuesta :

201107032
201107032 201107032
  • 01-12-2020

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

yes it is because if 6ounces is $2.10 and the more ounces you add the higher the cost

btw just copy/paste :P

Answer Link

Otras preguntas

Find the slope of the line passing through the points (-3, -8) and (4,6).
What is the point- slope of a line with slope -5 that contains the point (2,1) ? ( TOP ANSWER GETS BRAINLEST)
A segment of wire of total length 3.0 m carries a 15-A current and is formed into a semicircle. Determine the magnitude of the magnetic field at the center of t
Conduct the hypothesis test and provide the test statistic and the critical​ value, and state the conclusion. A person drilled a hole in a die and filled it wit
Simplify (2^3)^–2. PLEASE I NEED HELP U WILL GET 10 POINTS
Which of the following is a good example of a representative sample? O A student stands outside a local restaurant to survey individuals about their favorite fa
Find the volume of a box whose width is 5 units, height and length are 2 units.
You are planning to go to a very cold place where the night temperature drops to -50°C.Which thermometer will you take with you - mercury or alcohol? Why?
Determine the rate of a reaction that follows the rate law: rate = k[A]^m[B]^n, where: k = 0.2, [A] = 3 M, [B] = 3 M, m = 1, n = 2 A. 1.2 (mol/L)/s B. 27 C. 1.8
Explain how respiration occurs in plants. Someone please answer