Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

Describe how the figure at the right shows that 36 +27= 9 X (4 + 3).
Cytochrome c is an iron-containing enzyme found in the cells of all aerobic organisms. if cytochrome c is 0. 43e by mass, what is its minimum molecular weight?
A manager is concerned that there isn’t enough time spent on production and too much time spent on setups. The manager decides to double all production batch si
Una página de plástico diseñada para guardar cromos puede contener hasta 9 cartas. ¿Cuántas páginas se necesitarán para almacenar 517 tarjetas? Dé una respuesta
Quick algebra 1 question for 10 points! Only answer if you know the answer, quick shout-out to tariqareesha2 and MrBrainly, tysm for the help!
What is the missing factor in this factor tree? 30 2x?
What characteristic suggests that the pursuit of a degree in social work would be a better avenue to professional helping than pathways in psychology?
What is the major source for information about the financial condition of a government?
I NEED HELP ASAP PLS!!!
a dialogue of you and the principle why you have long hair​