ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

How do the cells created in meiosis compare to each other genetically??
What is a good topic sentence for a world history essay?
What is five hundred seventy-seven in standard form?
What is The best explanation for why Douglas describes the kindness shown by master Hugh and his wife in chapter 10 of narrative of life of Frederick Douglass
Given that ABC DEF, what is the measure of F?
I have a 5 in the ones place. when u add 30 to me, you get 55. what number am I ? is it 25
In which one of the following sentences would the word cheerful correctly complete the statement? A. George laughed _______ when his wife teased him. B
synopsis is _____. a long treatment of a story's plot a brief summary of a story's events a detailed outline of events a brief summary of characters
francine runs 3 1/2 laps around a circular track the track diameter is 1/2 mile how far does francine runs
when during the cell cycle is a cells dna replicated