Amloggins Amloggins
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

If 12 oranges cost 5.04 how much does 1 orange cost

Respuesta :

thatgirl00
thatgirl00 thatgirl00
  • 02-12-2020
$0.42 I think that is the answer
Answer Link

Otras preguntas

Given the lengths of two sides of a triangle, find the range for the length of the third side. (Range means find between which two numbers the length of the thi
Sectoral shifts, frictional unemployment, and job searches Suppose the world price of steel falls substantially. The demand for labor among steel-producing firm
Question (Multiple choice vom poms (06.07 HC) Listen, read, and choose the option with the correct answer. 0:00 10:11 1x Based on the audio, what activity would
1. Write any two characteristics of a company.​
I have no chair, no church, no philosophy, I lead no man to a dinner-table, library, exchange, But each man and each woman of you I lead upon a knoll, My left h
find the series in which5th term is 22/16 and 4th term is -4​
In one of his first letters to his Uncle, Robin writes, "They have a list of about 100 rules about email. We can't say this - we can't say that - all about secu
40 POINTS!!!! ANSWER ASAP!!! What is the value of y? O 3 sqrt 3 units O 6 sqrt 3 units O 9 sqrt 3 units O 12 sqrt 3 units
Gilberto Company currently manufactures 65,000 units per year of one of its crucial parts. Variable costs are $1.95 per unit, fixed costs related to making this
pls help Fill in the blank with the correct definite article. (You do not have to know the word, but look at the ending) ___ finesse. Le La