jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

Being debt free within the next 15 years is an example of which goal
What are 3 common sources of voltage difference?
How many people are in the world?
jack plays alot of sports but has some difficulty reacting to what he sees and hears at the same time which skills should ge work on to overcome this challenge?
Under certain conditions,the solid and liquid states of water can exist in equilibrium. How are these conditions indicated on the phase diagram for water?
In chapter 6 of Lizzie Bright and the Buckminster Boy, it is apparent that Turner views Malaga Island as a positive place while Reverend Buckminster views it as
A test of your ability to learn to be an automobile mechanic would be considered a(n ________ test. aptitude intelligence achievement reliability
Rachel needs to wite 3 book reports with b pages and 3 science reports with s pages during the school year. Write an algebraic expression for the total number o
The topic is asking to research clothing in the Victorian period and then relate it to a Christmas carol and compare to today
how does ice melting keep food cold?