06ricfal60138
06ricfal60138 06ricfal60138
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELPPPP!!!!!
my testt

HELPPPP my testt class=

Respuesta :

scarlettrichard25
scarlettrichard25 scarlettrichard25
  • 03-12-2020

Answer:

$8.50

Step-by-step explanation:

ok so if you divide 3.40 by 5 you get .68 and you multiply that to get 8.16 then you divide .68 to get the cost of half a pound and you get .34 so you add that to 8.16 and get 8.5.  

your answer is $8.50

hope this helps!

Answer Link
nekumaker2
nekumaker2 nekumaker2
  • 02-09-2021

Answer:i know this is no help now but plz give my sister brainliest for what she did last year.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Is 119 a prime or composite number? If is composite, what prime numbers are factors of 119?
Order these decimals from least to greatest  7.8,8.7,8.2,7.96,8.014
The ratio of Isabella's money to Shane is 3:11 If she has $33, how much do they have together?
The scientific notation of 2500?
During the California Gold Rush of the 1850s, some Americans in the eastern part of the United States reached California by sailing all the way around South Am
If tim spends 1/3 each weekday sleeping and about 7/24 each weekday in school what fraction of a weekday does Tim spend either sleeping or in school
How does Coulomb's law relate to test charges?
Is bile autotroph or heterotroph nutrition?
please I need help on 2 multiple choice question about a book Angela's Ashes. 1—In Angela's Ashes what sort of treatment does Frank receive for his typhoid feve
Is hug a indirect object or direct?