buckpayton4 buckpayton4
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

A fruit stand has to decide what to charge for thier produce. They need $10 for 4 apples

Respuesta :

nseguin2003
nseguin2003 nseguin2003
  • 03-12-2020

Answer:

$10 = 4x

Step-by-step explanation:

The "x" would represent how much the apples would cost. So next you would divide both sides by 4x and then it would leave you with 2/5.

Answer Link

Otras preguntas

On January 1, 2020, Ann Price loaned $216216 to Joe Kiger. A zero-interest-bearing note (face amount, $280000) was exchanged solely for cash; no other rights or
Explain the distribution of precipitation in the British isles
I doubt this is gonna get answered, but heyyy
Please answer this question with a short sentence: What can we deduce about the way in which society viewed the poor? (there is information below to help you :D
Please Need this Now An account earns annual simple interest. Find the balance of the account. $2000 at 9% for 6 years
Jackie used 4 apples and 16 strawberries to make a fruit pie. What was the ratio of the number of apples to the number of strawberries in the fruit pie?
12 cm I5 cm 5 cm The prism is made from metal. The density of the metal is 6.6 grams per cm. Calculate the mass of the prism,
how many electrons does chlorine need to gain to become an ion? will it become positively charged cation or negatively charged anion?
8th grade math solution problem. Please help
Should the United States have gone to war with Spain?