powergamez35
powergamez35 powergamez35
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Please show work
26 lbs of onion cost $127.40. How much would 18 lbs cost\

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 03-12-2020
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
Answer Link

Otras preguntas

Ben had $40.00..he gave his brother 2/5 of the amount.how much money did Ben's brother receive?​
How much income with benefits can she expect? $43,500 $48,500 $53,500 $56,000.
What are some characteristics, according to the narrator, that make a "true" war story?
Why do you think that luxury brands are particularly interested in investing in social media influencers?.
a downtown parking lot charges $5 per hour
brainliest!!! need help Describe two things you experience on a regular basis that require knowledge of electrical systems. Now describe two for mechanical syst
Using the following​ diagram, solve for x. Show work
The hormone in males that induces the spermatogonium to begin cell division is.
Do high school students read the communist manifesto.
Correct the mistakes in the sentences. One sentence is correct. 1We have cookery club after school at Mondays2. You don’t have to make a noise in the library. 3