jaydenculbreath68
jaydenculbreath68 jaydenculbreath68
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

4.b) A strawberry order costs $241.50. How many pounds did the grocer order?​

Respuesta :

O1ivia
O1ivia O1ivia
  • 04-01-2021
You need more info :/
Answer Link
dylanking408
dylanking408 dylanking408
  • 11-01-2021

Answer:

175

Step-by-step explanation:

because you have 1.38 per pound and 241.50 divded by that = 175

Answer Link

Otras preguntas

How did it get 683.8?
namib deserts a popular attraction​
exam tim Pa Loc 95, JNICEF ten Activity 5: Rewrite sentences in other tenses Rewrite each of the following sentences in the tense given in brackets. 1. Vukani p
HELPPGPPGPFPPDPSPPSS MEEEEK
Writing equations in standard form: (1,-6) and (-7,2) How would I write this in standard form? I already tried but I keep getting x+y=7 and it says it’s wrong s
What are the characteristics of a good theory
How high is a tree that cast a 33ft shadow at the same time a9ft post casts a shadow w
Please help me to fill in the blanks​
Liquid pressure is directly proportional to the 1. Volume 2. Mass 3. Density 4. Temperature​
In a competitive examination negative marks of 2 are awarded for each wrong answers and 4 marks for every correct answer. If neerav gets 15 correct answers and