Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale for $3 for 1/3 of a pound. How many pounds can you buy for
$10?

Respuesta :

amitsam amitsam
  • 01-02-2021
10/9 or 1 1/9 pounds
Answer Link

Otras preguntas

During the process you check your essay for mechanical mistakes such as spelling grammar and punctuation. A. Proofreading B Editing C Revisng D. Revisioning
What is 791.483 rounded to the nearest whole number? please help me!!
Which afghan crop has come to supply nearly 70 percent of the worlds herion?
Example- Forest Fire occurs in a Forest (Secondary Succession will occur) IN ORDER OF SUCCESSION, describe the sequence of ecological events that happen after t
Daniel is climbing up a cliff at a rate of 2 meters per minute. What is his rate in feet per hour? about 98.4 feet per hour about 197 feet per hour
what is the sun? I'm really confused and we are studying the solar system please help?
Evaluate the following details sara plans on including in her speech and put them in order from most important to least important to supporting her argument
2x-y=y for x im not sure. Please help
58 decreased by 80%
Solve for x: 3 over 3 x plus 1 over quantity x plus 4 equals 10 over 7x .