Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

The 1920s have been characterized as a decade of economic, social, and cultural change. Analyze the extent to which the First World War and consumerism affected
Name the countries that border Nepal and Bhutan
How might Congressman Steve King respond to "Brutus'" statements on natural rights?
An employment agency requires applicants average at least 70% on a battery of four job skills tests. If an applicant scored 70%, 79%, and 89% on the first three
Which sentence does not contain any errors? A. How did the cat hurt its' leg? B. How did the cat hurt its leg? C. How did the cat hurt it's leg?
What does sectionalism mean in social studies?
Can drinking too much water be bad for you?
Which sentence has no errors in the use of quotation marks? A. Mr. Thompkins said "boys, can you rake the leaves, too?" B. She told me "you don't know what you'
In one basketball season, Tim made 75% of the free throws he attempted. Tim made 36 free throws. How many free throws did he attempt? A. 27 B. 48 C. 61 D. 75
With which of these positions would President Calvin Coolidge have agreed?