litjitadri litjitadri
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

Kori spent $46.20 on gallons of gas. what was the price per gallon?

Respuesta :

MarcoNousari
MarcoNousari MarcoNousari
  • 01-11-2016
The cost per gallon would be 3.85$ which at this time is fairly expensive
Answer Link

Otras preguntas

which of these is used at testing/development stage? A. compiler B. interpreter C. JAVA D. Arduino
What number could replace the □? 15 = 15 8 × □ = 15 × 8 a.7 b.8 c.15 d.40
all 20 students brought in 7/8 of a yard of ribbon for the art project how many total yards is that
A team has won 15 of 27 games that it has played what fraction of games have they won?A team has won 15 of the 27 games that he has played what fraction of game
Which is the more effective way to combine sentence 1 and 2
What is the value of d?Round your answer to the nearest tenth.
An electric light is plugged into a 120-V outlet. If the current in the bulb is 0.50 A, how much electrical energy does the bulb use in 15 minutes?
What is 10(3 + a) = 60
Will mark BRAINLIEST!! — Point H is the circumcenter of triangle DEF. Which must be true? Check ALL that apply. See image.
Based on what we know about our own solar system, the discovery of hot Jupiters came as a surprise to scientists because these planets are __________.