Nyonna82921 Nyonna82921
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Pls help me ASAP I’ll brainlest for the right answer

Pls help me ASAP Ill brainlest for the right answer class=

Respuesta :

AvrilK
AvrilK AvrilK
  • 02-02-2021

Answer:

I would say the answer is 13.5

Step-by-step explanation:

Times 7.5 (hours) and $1.80 (dollars).

The reason why this works:

It is $1.80 per hour so if you multiply it by 7.5 the amount of hours that would make it so you'd get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

Several years ago, Hannah bought some gold at a price of $980 per ounce. When she went to sell it, the gold was 70% more than it was when she purchased it. What
can anyone solve 20 and 19?
Which of these are defining characteristics of language? Select all that apply. arbitrary figurative significant systematic inherent
Why are forest considered biodiversity hotspots ?
Please help 30 points :)
How to write 3,801,440 in expanded form
My answer is incorrect I need the correct answer and show your work step by step
Which element in Access is an ideal data source? A. Database B. Form C. Report D. Query
Why did the interstate commerce commissions have difficulty enforcing reforms
The ratio of the width to the length of a rectangle is 2:3, respectively. Answer each of the following. By what percent would the area of the rectangle change