parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

True or false? The way in which a star forms does not depend on its mass
Read the passage from Animal Farm. None of the other animals on the farm could get further than the letter A. It was also found that the stupider animals, such
what is the point-slope equation of a line with slope -3 that contains the point (-8,-4)?​
15newtons is used to push a box along the floor a distance of 3 meters. How much work was done
Is “bus ride” a compound noun?
What would these be?
14n = 252 PLEASE HELPP
Do you think that the Mongols were a positive or negative force on history? Explain your answer.
Which side effects can be caused by LSD usage? (multiple answer) hallucinations heart failure death decreased blood pressure
____ show all the eating patterns in an ecosystem a) food chain b) vegetables maps c) food webs