chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $12 for 150lb bag

Respuesta :

aizawa1A
aizawa1A aizawa1A
  • 03-02-2021

Answer:

For $1 its 12.5lbs

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A race starts and finishes a race that is 50,000m. (30miles). The time is 23 minutes. The final velocity is 67m/s. What is the average acceleration ? Use accele
All eukaryotic cells have a. a covering called a membrane that surrounds the cell and controls what information and materials enter and leave it. b. an intern
The ordered pairs in the table below represent a linear function. х 6 9 y 2 8 What is the slope of the function? 1 1 O O 2 O 4
In the equation x square + 5x - 14 =0, the solutions are?​
how many 3-digit nubmers can be made using each of these digits only once 3,6,9
15. My mother .. makes. (make) some coffeeD. Put the verbs in brackets into the correct tense:1. Sam.went... (go) to the circus yesterday.2. I...tak.... (talk)
What is a scientific theory? 1. a testable guess that predicts how variables are related in an experiment or model system, often expressed as an if-then stateme
The price of a tablet was reduced from $70 to $56. By what percentage was the price of the tablet reduced?
Madison's checking account had a balance of - $45. Then she wrote a check to pay her utility bill for $34. Write an expression to represent Madison's situation.
Geography is the study of where people, places, and things are located and how they relate to each other. true or false