ohyeah22 ohyeah22
  • 03-02-2021
  • Spanish
contestada

Need help ASAP with 7 and 8

Need help ASAP with 7 and 8 class=

Respuesta :

xdxd52
xdxd52 xdxd52
  • 03-02-2021

Answer:

7. prefiero

8. almuerzas

Explanation:

Spanish is my first language

Answer Link
Andhood
Andhood Andhood
  • 03-02-2021

Answer: 7 Frist choice

8 Third choice

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Theo bought these items shoes that cost $19.99 socks that cost $ 4.19, a shirt that costs $ 8.50 and pants that cost $27.75. how can he estimate the total cost
What is the greatest common factor of 142 and 148
Which of the substances listed in the table on the first page would heat up more quickly if an equal amount of heat energy were applied to all of the substance
At summer camp the ratio of boys to girls was 7:2 If there were 21 boys how many girls were there?
Lee has a jar of 100 pennies. She adds groups of 10 pennies to the jar . She adds 5 groups. What numbers does she say?
Tina bought some nail polish and lip gloss at the store. The nail polish cost $4.50 per bottle and lipgloss cost $7 per tube. Tina bought 9 items and spent $50.
what is V=LWH for L?
Round 681,542 to the nearest hundred thousand
How do you convert 0.4 repeating into a fraction?
Show two ways to decompose the number 749