esmeralda1313 esmeralda1313
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the correct answer?

What is the correct answer class=

Respuesta :

ektaylor2002 ektaylor2002
  • 03-02-2021

Answer:D

$6/ 8 bottles = $0.75 per bottle for Sunny’s

$11/ 15 bottles = $0.7333 per bottle for Shruti’s

Step-by-step explanation:

Answer Link
BrainlyOfficial1
BrainlyOfficial1 BrainlyOfficial1
  • 03-02-2021

Answer:

Find the number of dollars per kind of water. Then try multiplying the dollar amount per one water by 8 and 15 depends on water. If you need help try finding helpful videos or ask your parents.

Step-by-step explanation:

If you just get an answer and not understand how you got it, then you won't be able to it later and it will get worse and worse.

Answer Link

Otras preguntas

can you please help with this question what is the solution of the proportion? 14/13 = d/48​
Which macromolecule provides the most energy? How do you know
Solve 2x + y = 7 for y.
Russell Securities has $100 million in total assets and its corporate tax rate is 40 percent. The company recently reported that its basic earning power (BEP) r
What effect did the Roman monetary system have on Rome’s economy?
8.542 in expanded form
Find the equation of this line
YOU GUYS PLEASE IM BEGGING PLS HELP! A fire moves through a grassland ecosystem. What would be the resulting event?
M and N are supplementary. The measure of M is (9x-10) and the measure of n is (6x +100). Solve for x
How could a background in cosmetology enable you to work all over the world?